dimanche 12 décembre 2010
samedi 11 décembre 2010
გაკვეთილის გეგმა
ილია ჭავჭავაძის სახელობის თბილისის 23-ე საჯარო სკოლა
მასწავლებელი - მაკა ნადარეიშვილი
ფრანგული ენა - IV კლასი
გაკვეთილის თემა | ცირკში |
სწავლების საფეხური | დაწყებითი კლასი |
მოსწავლეთა პროფილი | განსაკუთრებული საჭიროების მქონე არც ერთი მოსწავლე |
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა | წინარე ცოდნის გაღრმავება (ლექსიკური) ახალი ცოდნის დაუფლება |
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები | კითხვა უცხ. დII. 6. მოსწავლე იძენს კითხვისათვის აუცილებელ უნარ-ჩვევებს. უცხ.დII. 7. მოსწავლე კითხულობს და იგებს მიკროტექსტებს. უცხ. დII. 8. მოსწავლე მოიძიებს კონკრეტულ ინფორმაციას პრაგმატული ხასიათის საბავშვო ინფორმაციულ ტექსტში უცხ. დII. 9. მოსწავლე იძენს ხმამაღალი კითხვის ელემენტარულ უნარს. უცხ.დII. 10. მოსწავლე იყენებს კითხვის სტრატეგიას. უცხ.დII. 20. მოსწავლე ორგანიზებას უწევს სასწავლო საქმიანობას. უცხ. დII. 21. მოსწავლე აქტიურადაა ჩაბმული სასწავლო პროცესში. უცხ. დII. 22. მოსწავლე იყენებს არსებულ რესურსებს და ქმნის ახალს სასწავლო საქმიანობის ხელ. უცხ. დII. 23. მოსწავლე იყენებს რესურსებს სასწავლო საქმიანობის ხელშეწყობის მიზნით. უცხ. დII. 25. მოსწავლე იყენებს სხვადასხვა ხერხს ლექსიკური მასალის ასათვისებლად. უცხ. დII.26. მოსწავლე თანამშრომლობს თანაკლასელებთან, მასწავლებელთან. |
წინასწარი ცოდნა | მოსწავლეებმა იცინიან ზოგიერთი ცხოველების სახელები “lion, tigre, éléphant”და აქვთ გარკვეული ზმნების (aller) ცოდნა |
შეფასების საგანი და პროცედურა | განმავითარებელი |
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსი | ერთი კომპიუტერი, სასურველია პროექტორი, დაფა, ცარცი, რვეული (ლექსიკონის) და პასტა (წითელი, ლურჯი და მესამე ნებისმიერი ფერის), სახელმძღვანელო. წინასწარ განზადებული ვიდეო "ცირკზე" |
გაკვეთილის მსვლელობა/მენეჯმენტი | გონებრივი იერიში |